Paylaş

Arkadaşlar bu yazımızda sizlere Türkiye’nin önde gelen webmaster forumlarını tanıtmaya çalışacağız.

Öncelikli olarak webmaster ne demek bunu biliyormuyuz ?
Webmaster:Türkçe anlam olarak web uzmanı demektir. Web sitesi geliştiren tasarlayan onu düzenleyip yöneten kişilere webmaster denir.
Şimdide bu kişilerin bulunduğu büyük forum sitelerini inceleyelim.

R10 : Türkiyen’nin en büyük webmaster forumlarından bir tanesidir.Davetiye sistemi ile kullanıcı kabul etmektedir ve bu sistem sayesinde az ve öz kullanıcı mantığına doğru ilerlemektedir.
Davetiye sisteminin olması genç webmasterların ilgisini çekmektedir.R10 Türkiye’de olduğu kadar dünyada da önemli bir yere sahiptir ve uluslar arası bir webmaster sitesidir.Türkiyenin ilk büyük ve kendini gösteren webmaster platformudur.

Wmaracı: Kullanıcıları arasında sıcak bağlar bulunan bir webmaster platformudur.Genel kullanıcıya açıktır ama telefon numarası ve tc kimlik numarası gibi bazı özel bilgilerinizi istemektedir.Bu bilgileri istemelerindeki neden forum içi ticarette doladırıclığın
önüne geçmek istemeleridir ve başarılır bir uygulamadır.Bu webmaster forumununda kullanıcıların birbirlerine saygıyı davrandıklarını ve saygısız davrananlarının forumdan uzaklaştırıldığını gözlemledik.Sadece webmaster değil teknoloji
bilim,yazılım,photoshop işlerine meraklarınız varsa bu platformda takılabilirsiniz.Dikkat bağımlılık yapar 🙂

Webmastersitesi : Maskot olarak kaplan kullanan bu webmaster plaformuda iş görebilir.gerek ticaret gerek bilgi ihtiyacınızı bu forumdan sağlayabilirsiniz. Kullanıcı kaydı genel olarak açıktır.Ve sizden tv kimlik numaranızı istemektedirler.

İyinet : Maskot olarak kendisine karıncayı seçmiş olan webmaster forumudur.Çok sayıdaki webmaster uygulaması ile dikkatleri üstüne çekmiştir.Kullanıcılar arası sohbetler vasatın biraz üstünde ama yinede iş görecek bir forumdur.

Fuub :İsmi oldukça ilginç olan bir webmaster platformudur.Trustrank sorgulama sistemi ile kullanıcının ilgisini çekmiştir. Bu sistem yanısıra genel olarak iş görecek webmaster araçlarıda bulunmaktadır.

Webmaster.tc : Tc uzantısı ile ilgi çeken bir webmaster forumu.Şuan için aktifliği tartışmaya açıktır. Ama ziyaret etmenizi öneririm mutlaka sizin içinde birşeyler vardır.

Sizde iyi bir webmaster olmak isterseniz bu forumlarda vakit geçirmeye çalışın.İyi günler iyi çalışmalar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here